مقالات آموزشی

آموزش های حرفه ای تعمیرات موبایل

آموزش های حرفه ای تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل در کسب و کار امروزی و بازار به قدری رونق گرفته است که بسیاری از کسانی که به دنبال یک شغل پر سود هستند در زمینه ی تعمیرات موبایل آموزش میبینند البته باید بدانیم که یادگیری آموزش در مرکز فنی برق مزایایی دارد که باعث میشود شما همزمان هم به صورت عملی و هم به صورت های غیر عملی میتوانید تعمیرات موبایل را یاد بگیرید. از همین رو باید به این شغل هم علاقه داشته باشید واگر‌نه نمیتوانید در آن پیشرفت چندانی داشته باشید چون یک موبایل ممکن است ساعت ها کار داشته باشد و شما باید صبر و حوصله ی کافی را خرج دهید تا درست کنید.

در سایت دنیای تعمیر شما میتوانید اطلاعات کافی را در مورد تعمیرات موبایل کسب کنید و به شما آموزش های لازم را میدهیم تا بتوانید به مرحله ای خود را برسانید که درباره ی تعمیر موبایل اطلاعات مناسبی داشته باشید و آموزش های اولیه را به خوبی یاد بگیرید. در ادامه سایت دنیای تعمیر برایتان در مورد میکروفن های موبایل آموزش های لازم را برایتان در نظر گرفته است.

انواع میکروفون در موبایل

میکروفن ها در واقع یکی از اجزای اصلی موبایل محسوب میشوند که برای شنیدن صدای شخص پشت خط باید حتما در موبایل وجود داشته باشد میکروفون ها در صنعت موبایل به سه دسته تقسیم بندی میشوند که با توضیحات هر کدام شما را از این موضوع آگاه میکنیم که هر کدام چه کاربردهایی دارند.

اولین میکروفون مربوط به میکروفون اصلی است که در قسمت پایین موبایل تعبیه شده است که صدای کاربر را دریافت و به سیگنال تبدیل میکند. دومین میکروفون مربوط به حذف کردن صدای نویز موبایل است که در قسمت بالای موبایل قرار گرفته است که در هنگام مکالمه صداهای اطراف مانع شنیدن نشدن صدا نشود. سومین میکروفون  مربوط به میکروفون تشخیص جهت صدا است.

تشخیص صدای نویز محیط و حذف آن در موبایل

وقتی که شخص دارنده ی موبایل با گوشی حرف میزند چون دهان نزدیک میکروفون اصلی است بنابراین صدا نسبت به صدایی که از میکروفون نویز به گوش دو طرف مکالمه کننده میرسد یک صدای ثابت است که کاربر صدایش به وضوح بیشتر و بهتر شنیده میشود و این نشان میدهد که سیستم موبایل به گونه ای برنامه ریزی میشود که میتوانید به این راحتی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و راحت مکالمه کنید و حال اگر یکی از این میکروفون ها دچار مشکل شود چه میکروفون اصلی یا میکروفون نویز خودتان کاملا متوجه میشوید که در هنگام صحبت کردن با مخاطب‌تان دچار مشکل اساسی میشوید یا صدایتان به مخاطب‌تان نمیرسد یا صدای شما ناواضح است بخاطر خراب شدن میکروفون نویز. به هر حال این گونه آسیب ها به خاطر ضربه های متناوب که به موبایل وارد میشود ایجاد میشود که برای برطرف کردن آن میتوانید به مرکز تعمیر موبایل و سایت دنیای تعمیر مراجعه کنید تا بتوانید به صورت کاملا حرفه ای این مشکل را برطرف کنند.

سایت دنیای تعمیر با این امکان که بتوانید تمام مشکلاتتان را با مشاوره گرفتن  تلفنی یا تعمیر حضوری برطرف کنید شما را به راحت ترین و آسان ترین شکل ممکن به بهترین خدمات دهی هدایت میکند.

انواع میکروفون موبایل

میکروفون خازنی

یکی از انواع میکروفون ها میکروفون خازنی است که در موبایل ها و تبلیت های قدیمی بیشتر به کار رفته است در ادامه نحوه ی تشخیص سالم بودن میکروفون خازنی را برایتان توضیح میدهیم. ابتدا بهتر است که مولتی متر را روی حالت اهم تنظیم کنید و سپس پراپ های آن را به دو پایه میکروفون خازنی متصل کنید و اگر اهم بین 1200 تا 1500 بود میکروفون خازنی شما سالم است در غیر این صورت متوجه می شویم که خازن دچار مشکل شده است و بهتر است که با یک خازن سالم جایگزین شود.

میکروفون دیجیتالی

میکروفون دیجیتالی به گونه ای طراحی شده است که میتوانیم بگوییم که  طراحی آن با میکروفون خازنی متفاوت است. میکروفون دیجیتالی دارای خروجی دیجیتالی است ولی میکروفون خازنی خروجی آنالوگ دارد . میکروفون دیجیتالی دارای پایه ی وی دی دی vdd منبع تغذیه ی مثبت دارد. پایه ی دی ای تی ای data وظیفه ای که به عهده دارد این است که باعث تبادل دیتا بین میکروفون و مدار میشود. پایه ی سی ال کا clk وظیفه ی پالس همزمانی مدار دیجیتال را بر عهده دارد میکروفون دیجیتال بیشتر در موبایل های دیجیتال نوکیا به کار رفته است.

آنچه که بیشتر ما را در مورد میکروفون کنجکاو میکند کارایی آن است که نسبت به بقیه ی امکانات موبایل بیشتر از ان استفاده میکنیم چون برای ارتباط با محل کار و نزدیکان یا حتی در هنگامی که نیاز به کمک داریم با استفاده از تماس گرفتن که میکروفون عامل اصلی ارتباطی ما است با محل و شخص مورد نظر مکالمه میکنیم. سایت دنیای تعمیر با عرضه ی بهترین و باکیفیت ترین نوع میکروفون ها شما را به آگاهی بیشتر از نوع کیفیت وسیله های خریداری شده توسط شما اطمینان میدهد.

میکروفون خراب یا باعث ضعیف رسیدن صدا میشود یا صدای نویز دچار اختلال میشود و یا صدا کلا قطع میشود و امکان هیچ گونه ارتباطی برایمان نیست. در هنگام بروز این مشکلات اولین فکری که به ذهنمان میرسد این است که محلی که میکروفون تعبیه شده است آیا تمیز است یا نه؟ پس بهترین کار این است که آن قسمت که میکروفون قرار گرفته را با یک دستمال تمیز کنید.

اگر بعد از تمیز کردن هنوز میکروفون شما دچار مشکل بود بهتر است که به آسیبی که به مادر برد وارد شده است متمرکز شوید اولین چیزی که باید بدانید این که میکروفون ها ارتباط لحیمی با مادر برد دارند. یا ارتباط فنری و یا ارتباط فلت کیبل، ارتباط سیمی هم از دیگر مراحل بررسی است که ممکن است دچار مشکل جدی شده باشد. بهترین کار این که در هنگام مشاهده ی این مشکل به تعویض میکروفون فکر کنید و آن را به مرکز تعمیر ببرید تا دوباره میکروفون با کیفیت و اورجینال وصل کنند. البته کاملا باید مطلع باشید که جنسی که انتخاب میکنید کاملا اورجینال باشد چون در غیر این صورت نصب جنس تقلبی روی سخت افزار و مادربرد موبایل را کلا نابود میکند.

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید