مقالات آموزشی

13 کاری که آیفون 12 و 12 پرو می توانند انجام دهند و سایر آیفون ها نمی توانند

13-things-the-iPhone-12-and-12-Pro-can-do-min

13 کاری که آیفون 12 و 12 پرو می توانند انجام دهند و سایر آیفون ها نمی توانند

به نظر می رسد آیفون 12 ، 12 مینی ، 12 پرو و ​​12 پرو مکس جدید به صورت بروزرسانی جزئی در سری آیفون 11 به نظر می رسد ، اما ویژگی های بسیار کمی وجود دارد که آنها را ارزش ارتقا می دهد. اپل در برجسته سازی همه این ویژگی ها کار خوبی انجام داده است ، اما برخی از آنها به عشق مورد علاقه خود نرسیده اند.

بیشتر ویژگی های برجسته شده در زیر برای هر چهار مدل آیفون 12 اعمال می شود ، اما برخی از آنها منحصر به آیفون 12 پرو و ​​12 پرو مکس است که دارای فناوری بهتری نسبت به نمونه های استاندارد خود هستند. در برخی موارد ، آیفون 12 پرو مکس تنها آیفونی است که از ویژگی خاصی برخوردار است. بنابراین اگر فکر می کردید کدام آیفون 12 را بخرید ، آیفون 12 پرو حداکثر آیفون 12 است اگر همه آن را بخواهید.

خرید در آمازون: آیفون 12 (شروع از 829 دلار) | آیفون 12 مینی (با شروع 729 دلار) | آیفون 12 پرو (شروع از 999 دلار) | آیفون 12 پرو مکس (شروع از 1099 دلار)

1 آن را در حداکثر 6 متر آب (همه مدل ها) غرق کنید

تا زمان ظهور مدل های اواخر سال 2020 ، درجه IP68 اپل (تحت استاندارد IEC 60529) برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب ، فقط تا عمق چهار متر (یا 13 فوت) آیفون را تا 30 دقیقه ارزیابی کرد. در حالی که درجه IP68 در آیفون 12 ، 12 مینی ، 12 پرو و ​​12 پرو مکس ثابت مانده است ، حداکثر عمق در همان بازه زمانی به شش متر (تقریبا 20 فوت) افزایش یافت.

ممکن است دو متر زیاد به نظر نرسد ، اما اگر به طور تصادفی آیفون خود را در استخر شنا ، دریاچه یا حتی اقیانوس بیندازید ، می تواند باعث ایجاد یا شکستن آیفون شما شود. اپل توصیه نمی کند آیفون خود را در زیر آب شنا کنید یا عمداً آن را غرق کنید (حتی اگر آزمایش ها نشان می دهد که می تواند آن را به خوبی کنترل کند) ، و ضمانت های آن خسارت آب را پوشش نمی دهد ، بنابراین اگر تصمیم به غواصی دارید ، خودتان هستید. آبهای کم عمق یا فیلم های زیرآبی با مرور زمان ضبط کنید. کلر و آب شور می توانند سطح آیفون را خراب کنند ، بنابراین این همیشه خطری است که شما نیز تهدید می کنید.

2 قد شخص را اندازه بگیرید (فقط مدلهای حرفه ای)

از آنجایی که 12 مدل Pro دارای اسکنرهای لیدار هستند ، سنسورهایی که هیچ مدل آیفون دیگری ندارد ، می توانند با دقت بیشتری فاصله شما و موارد مقابل سیستم دوربین عقب را تعیین کنند. لیدار با انفجارهای کوتاه پالس های لیزر ، محیط را اسکن می کند و یک نقشه عمق ایجاد می کند که برنامه Measure می تواند برای تعیین دقیق تر فاصله ، ارتفاع ، عرض و سایر اندازه گیری ها از آن استفاده کند. به همین دلیل ، اپل یک ردیاب برای افراد در برنامه Measure تعبیه کرده است که به شما امکان می دهد بلافاصله قد شخص را بگیرید چه در حالت ایستاده و چه در حالت نشسته.

3Record فیلم های HDR با Dolby Vision

همه آیفون های جدید می توانند با استفاده از Dolby Vision با کیفیت HDR فیلم برداری کنند. من مطمئن هستم که همه شما می دانید HDR به چه معنی است (دامنه پویای بالا) و نحوه کار آن برای عکس ها ، و برای فیلم ها نیز تقریباً به همین ترتیب کار می کند. آوردن آن به آیفون به خودی خود یک شاهکار است. اما اپل با Dolby Vision ، یک قالب تسلط و تحویل که به شما امکان کنترل بیشتر بر درجه بندی رنگ هر فریم را می دهد – درست از برنامه Photos (و سایر برنامه های ویرایش سازگار) ، یک قدم فراتر رفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه HDR با Dolby Vision چیست و معنای آن برای ضبط ویدیوهای شما چیست ، به توضیحات کامل ما مراجعه کنید.

4 از شبکه های داده تلفن همراه 5G استفاده کنید

در هر چهار مدل پشتیبانی از 5G وجود دارد. بنابراین اگر حامل مناسب داشته باشید و در مکان مناسبی قرار داشته باشید ، می توانید در ایالات متحده با سرعت بیشتر و تأخیر کمتری برخورد کنید. با این وجود موارد مهم در مورد آن باید ذکر شود. به عنوان مثال ، اگر همزمان دو برنامه سلولی فعال داشته باشید ، نمی توانید از 5G استفاده کنید. در مورد دیگری ، اگر می توانید از 5G استفاده کنید ، iOS فقط درصورت لزوم از آن استفاده می کند ، بنابراین می توانید از LTE استفاده کنید حتی اگر در نوار وضعیت 5G باشد. می توانید تنظیمات خود را تغییر دهید تا همیشه از 5G استفاده کنید ، اما این می تواند باتری شما را خالی کند.

5 از حالت شبانه با دوربین های فوق العاده گسترده و عمیق واقعی استفاده کنید

در صف آیفون 11 ، حالت Night فقط روی لنزهای زاویه دید عریض در سیستم دوربین عقب کار می کند ، اما آیفون 12 ، 12 مینی ، 12 پرو و ​​12 پرو حداکثر می توانند از حالت شبانه در دوربین های فوق عریض و TrueDepth استفاده کنند ، نه فقط استاندارد

6 گرفتن عکس پرتره با حالت شب (فقط مدل های حرفه ای)

حالت شب راهی عالی برای بدست آوردن یک عکس با نوردهی بهتر در شرایط کم نور است ، اما همیشه فقط به حالت عکسبرداری عکس محدود می شد. اکنون ، آیفون 12 پرو و ​​12 پرو مکس نیز می توانند از آن در حالت پرتره استفاده کنند و ما اسکنر لیدار را داریم که به خاطر آن تشکر می کنیم. سنسور لیدار می تواند به فوکوس خودکار دوربین در محیط های تاریک کمک کند و نقشه عمقی که ایجاد می کند می تواند به اندازه گیری فاصله تا سوژه شما کمک کند. این بدان معناست که حالت پرتره می تواند سرانجام از آن استفاده کند.

مرور زمان 7 و حالت شب

خوشحالم که اگر حالت Night با فیلم کار کند بسیار جالب است ، با بهترین چیز بعدی کار می کند – عکاسی با مرور زمان. و برخلاف حالت عمودی ، حالت شبانه Time-lapse در کل صفحات آیفون 12 کار می کند ، نه فقط در مدل های Pro. بنابراین می توانید آیفون خود را روی سه پایه قرار دهید ، حالت Time-lapse را باز کرده و سپس در مکان های کم نور شروع به عکاسی کنید.

در 12 مدل ، حالت Night با هر لنزی کار می کند ، بنابراین می توانید با استفاده از دوربین های عریض ، تله یا فوق العاده عریض ، زمان کم کنید. زمان قرار گرفتن در معرض بسته به مدت زمان گذشت و تاریک بودن محیط و موضوع متفاوت خواهد بود. نرخ فریم توسط iOS تعیین می شود ، بسته به مدت زمان عکاسی شما ، و سرعت مرور زمان نیز براساس نرخ فریم متفاوت خواهد بود.

8 و سلفی های حالت شب

شما احتمالاً قبلاً این را فهمیده اید که می دانید دوربین TrueDepth اکنون با حالت Night کار می کند ، اما دوربین TrueDepth دوربین سلفی شما است و این به معنای سلفی های حالت Night است. چه از نمای وسیع و چه از نمای استاندارد استفاده کنید ، در حالت Photo کار می کند.

9 لوازم جانبی مغناطیسی را بهم متصل کنید

کل آیفون 12 مجهز به MagSafe است ، یک آرایه مغناطیسی دایره ای در زیر شیشه عقب ، که به شما امکان اتصال لوازم جانبی سازگار با MagSafe را می دهد. برای شارژ بی سیم ، با اطمینان از هماهنگی کامل شارژر در هر بار ، به حداکثر رساندن زمان شارژ کمک می کند. در مورد سایر لوازم جانبی ، می توانید کیف پول مغناطیسی ، پایه مغناطیسی ، کفش سرد مغناطیسی و موارد دیگر را بهم متصل کنید. اتصال لوازم جانبی در iPhone هرگز آسان نبوده است.

10 شات با فرمت Apple ProRAW (فقط مدل های Pro)

قبلاً می توانستید با برنامه های شخص ثالث در RAW عکس بگیرید ، اما iPhone 12 Pro و 12 Pro Max با Apple ProRAW جلوتر هستند. به گفته مدیر ارشد مهندسی نرم افزار دوربین اپل ، “این بسیاری از مزایای پردازش تصویر چند فریم و عکاسی محاسباتی [اپل] مانند Deep Fusion و Smart HDR را فراهم می کند و آنها را با عمق و انعطاف پذیری یک قالب خام ترکیب می کند. “

بنابراین ProRAW را به عنوان یک فایل تصویری عمیق در نظر بگیرید که دارای چندین لایه است ، مانند نوردهی ، هایلایت ، دامنه پویا ، کانال ها ، نقشه های لحنی ، تعادل رنگ سفید ، وضوح ، و غیره. این بدان معنی است که بسیاری از گزینه های محاسباتی اپل که در CPU ، GPU ، ISP و موتور عصبی را می توان پس از واقعیت توسط شما دستی تنظیم کرد. ویرایش را می توان در برنامه Photos یا نرم افزار سازگار ویرایش عکس انجام داد.

11 تماس های FaceTime با کیفیت بالا برقرار کنید

قبل از این ، هر زمان که FaceTime می کنید ، حداکثر رزولوشن ویدیوی شما در تمام اتصالات با رزولوشن 720p است ، اما در همه مدل های جدید آیفون 12 ، وضوح تصویر 1080p HD است. با این حال ، فقط اگر از Wi-Fi یا اتصال تلفن همراه 5G استفاده کنید ، وضوح FaceTime HD (1080p) را دریافت خواهید کرد – در شبکه های 4G یا LTE کار نخواهد کرد.

بزرگنمایی 12 در عکس ها و فیلم ها بیشتر (فقط 12 Pro Max)

در حالی که اکثر مدل های آیفون 12 همان محدوده بزرگنمایی نوری و دیجیتالی را که در آیفون 11 داشته اند ، حفظ می کنند ، آیفون 12 پرو مکس داستان متفاوتی است. این لنز تله فوتو (65 mm / / / 2.2) بهتری نسبت به 12 Pro (52 mm / ƒ / 2.0) دارد و دارای یک سنسور تصویر بزرگتر و بهتر است که 47٪ بزرگتر و در 1.7 میکرومتر پیکسل است. این همه به معنای بزرگنمایی بیشتر است.

محدوده بزرگنمایی نوری 5 برابر (1 برابر بیشتر از قبل(

ضبط ویدئو با 7 برابر بزرگنمایی دیجیتال (1 برابر بیشتر از قبل(

ضبط ویدئو با بزرگنمایی 2.5 برابر (0.5 برابر بیشتر از قبل(

با بزرگنمایی 2.5 برابر (0.5 برابر بیشتر از قبل) عکس بگیرید.

با بزرگنمایی دیجیتال 12 برابر (2 برابر بیشتر از قبل) عکس بگیرید.

13 عکس آرام با سنسور-تغییر (فقط 12 Pro Max) ثبت کنید

آیفون 12 ، 12 مینی و 12 پرو علاوه بر لنز فوق العاده گسترده در 12 Pro ، برای هر لنز دارای تثبیت کننده تصویر نوری (OIS) هستند ، اما آیفون 12 پرو مکس از OIS تغییر سنسور استفاده می کند. در مدل های دیگر لنزها تثبیت شده اند ، اما در 12 Pro Max این لنزها ثابت نیستند. در عوض ، سنسور تثبیت شده است ، که در DSLR های اندازه کامل و دوربین های بدون آینه معمول است.

این بدان معناست که تمام لنزها از یک نقطه تثبیت شده اند ، اما سنسور تنظیمات را انجام می دهد. طبق گفته اپل ، می تواند تا 5000 میکرو تنظیم در ثانیه را انجام دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا تصاویر را فقط با دست شب تا دو ثانیه در معرض دید قرار دهید (اگر هنوز کافی هستید می توانید کارهای بیشتری انجام دهید ، اما به خوبی سه پایه به نظر نمی رسد).

از آنچه قبلاً در نمای کلی آیفون 12 پرو مکس خود گفتیم ، به “کنترل بهتر حرکت در حالی که وضوح را حفظ می کند ، کمک می کند زیرا سنسور به اندازه لنز سنگین نیست. به لغو اختلالات فرکانس پایین و بالا ، مانند حرکات دست و ارتعاشات ماشین. “

اتصال خود را بدون صورتحساب ماهانه ایمن نگه دارید. با خرید یکبار مصرف از فروشگاه Gadget Hacks Shop ، اشتراک مادام العمر VPN Unlimited را برای همه دستگاه های خود دریافت کنید و Hulu یا Netflix را بدون محدودیت منطقه ای تماشا کنید ، امنیت را هنگام مرور در شبکه های عمومی و موارد دیگر افزایش دهید.

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید