مقالات آموزشی

چگونگی انجام تعمیرات سانترال

چگونگی انجام تعمیرات سانترال

قبل از هر چیزی میخواهیم برایتان سانترال را بخوبی معرفی کنیم تا در صورت لزوم  بتوانید با کارکرد آن آشنا شوید. سایت آکادمی آموزش در نظر دارد که در این مقاله با معرفی تعمیرات سانترال شما را با توانایی ها و قابلیت های این مدل گوشی آشنا کند.

سانترال به چه معنی است؟ تلفن سانترال که به معنای تلفن داخلی هم نام برده میشود بیشتر در شرکت ها و موسسه های خصوصی به کار میرود برای استفاده از تلفن سانترال باید با توانایی های آن آشنایی حاصل شود تا هنگام پاسخگویی دچار مشکل نشوید.
اگر دقت کرده باشید در هنگام تماس گرفتن با شرکت ها و مطب ها اول اپراتور گویا جواب میدهد و از شما میخواهد که برای ارتباط با بخش مورد نظر اعداد 1 تا 9 را شماره گیری نمایید و بعد از آن اپراتور بخش جواب شما را میدهد در این مواقع شما با یک تلفن سانترال روبرو هستید که توانایی برقراری ارتباط بر روی چند خط را همزمان دارد. و به واسطه ی قابلیت های آن چند خط با هم کنترل میشود.

این سیستم که در شرکت ها و مطب و حتی موسسه ها استفاده میشود باعث پشتیبانی چند خط از تماس های شهری میشود که میتواند به بخش ها و قسمت های مورد نظر اشخاص را وصل کند بدون آن که چندین موبایل در اختیار داشته باشید.

مزیت های استفاده از سانترال

بواسطه ی وجود دستگاه سانترال ارتباط بین کارمندهای اتاق های شرکت بدون هزینه است برای مثال اگر در یک شرکت 120 کارمند وجود داشته باشد این کارمندها به واسطه ی یک شبکه ی داخلی بهم متصل میشوند و در صورت ضرورت با گرفتن کد داخلی با کارمند مدنظر مکالمه داشته باشد در این مواقع خود درک کنید که چقدر به شرکت نظم داده میشود چون اگر دستگاه سانترال موجود نبود هر کدام از کارمندها باید برای صحبت با کارمند دیگر از سرجای خود بلند میشد و حتما محیط کار بخاطر تجمع کارمندان شلوغ و غیرقابل کار کردن میشد.

از همه مهمتر که در صورت نبودن دستگاه سانترال باید چندین تلفن در محیط قرار داده میشد که در صورت تماس ورودی به هر کدام پاسخ داده شود که در این صورت هم به هیچ کدام از تماس ها نمیشد رسیدگی کرد پس دستگاه سانترال با قابلیت های کنترل معضل ارتباطی بسیاری از دغدغه های کاربرانش را برطرف کرده است.

از مزیت هایی که میتوان برای دستگاه سانترال در نظر گرفت این است که یک منشی اتوماتیک دارد که در صورت تماس ارباب رجوع تمام نکات لازم را برای او توضیح میدهد و در صورت لزوم به اپراتور داخلی متصل میشود یا به شخص مورد نظر وصل میشود که این خود باعث سهولت کار اپراتورها شده است.

دیگر مزیتهای سانترال:

از مزیت های سانترال باز میتوان به این اشاره کرد که ممکن است شغل شما بسیار حساس و پر رفت و آمد باشد و شما برای این که نمیخواهید هیچ کدام از مشتری هایتان را از دست دهید سانترال این امکان را فراهم میکند که چند نفر همزمان پشت خط باشند تا بعد از مکالمه با مشتری با شخص دیگر صحبت کنید و این خود بسیار باعث خرسندی است.

سانترال به با تنظیمات پیشرفته ای که دارد باعث میشود که کارمندان داخلی بدون هزینه با هم در ارتباط باشند و بتوانند در زمینه ی شغلی با هم مشورت کنند و همزمان که این قانون در سانترال بسیار سودمند است از تماس خارجی هم خودداری میکند و کارمند نمی تواند به بیرون از محل کار خود تماس بگیرد و خط را مشغول کند.

دستگاه های سانترال بیش از 400 کد را میتواند برنامه ریزی و به کار گیرد که بواسطه ی آن میتوانید با کدهای بیش از 300 هم کار کنید و شغل خود را تبلیغ و از میزان کار کارمندان خود کم کنید.

نحوه ی عملکرد دستگاه سانترال

دستگاه سانترال از نظر نحوه ی عملکرد به دو نوع تقسیم میشود که هر کدام به نسبت نوعی که دارند کارایی خاص خود را دارند که آکادمی آموزشی تهران در صدد عرضه ی بهترین نوع آموزش ها در جهت پیشبرد شما به بهترین زمینه ی شغلی و علمی را دارد. از این رو باید بدانید که افزودن دانسته های خود در هر زمینه ای به نحوه ی باعث بیشتر شدن دانش شما در اجتماع و محل کارتان میشود.

دستگاه سانترال شامل دو دسته سانترال های آنالوگ و دستگاه های تحت شبکه میباشد که دستگاه آنالوگ از خطوط معمولی شهری حمایت میکند. در حالی که وظیفه ی دستگاه تحت پوشش شبکه این است که همه چیز براساس آی پی طراحی و مورد استفاده قرار گیرد.

از نمونه های دستگاه های تحت پوشش شبکه میتوان به دستگاه های سانترال پاناسونیک تی ای اس و تی دی آ اشاره کرد که در بیشتر شرکت ها و سازمان ها از آن ها استفاده میشود.
در این سایت آکادمی آموزشی تهران برای روشن تر شدن موضوع به معرفی بیشتر دستگاه سانترال می پردازیم.

کاربردهای سانترال     

سانترال در حقیقت وظیفه ای که بر عهده دارد این است که خطوط تلفن را مدیریت کند و مانع ازدحام و ترافیک تماس شود.
سانترال امکان ارتباط سریع و رایگان داخلی را فراهم میکند و باعث ارتباط سریع و آسان مشتری ها با اپراتورها میشود و با سانترال این امکان فراهم شده است که بتوانید مکالمه ها را ضبط و پیگیری کنید و بتوانید تماس های از دست رفته را دوباره شماره گیری کنید و با اشخاص متقاضی مکالمه داشته باشید بدون آنکه مشتری های خود را از دست بدهید.
سانترال دارای منشی اتوماتیک هم هست که کار را برایتان آسان میکند.

انواع سانترال

معمولا سانترال ها در دو نوع هستند که سانترال های کم ظرفیت برای شرکت هایی هست که تعداد کارمندهای آنها کم است و دارای 3 خط شهری است که به مرور و با رشد شرکت میتوانند سانترال هایی با بیش از چندین خط شهری خریداری و استفاده کنند ولی سانترال های پرظرفیت برای شرکت های بزرگ هست که علاوه بر خط های کاربری زیاد باعث میشود شما بتوانید کارت های voip هم استفاده و نصب کنید.
سانترال های پر ظرفیت این قابلیت را هم دارند که از خطوط دیجیتال و آنالوگ هم به صورت همزمان استفاده کنند.

 برای شرکت در کلاسهای آموزش تعمیر و نصب سانترال اینجا کلیک کنید

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید