مقالات آموزشی

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

از آنجا که یک ماشین ظرفشویی اتوماتیک هنگام تمیز کردن ظرف ها ، دائماً آب گرم و صابون را از درون خود جابجا می کند ، به راحتی می توان از این واقعیت غافل شد که هر چند وقت یکبار به تمیزکاری اختصاصی نیاز دارد. مانند سایر وسایل خانگی که مرتباً مورد استفاده قرار می گیرند ، شما می خواهید ماشین ظرفشویی شما عملکرد مطلوبی داشته و تا آنجا که ممکن است دوام داشته باشد و یک تمیزکاری ماهانه به شما اطمینان می دهد. تمیز کردن منظم ماهانه را می توان با برس نرم و موی معمولی که در خانه دارید: سرکه سفید مقطر و جوش شیرین انجام داد. سالی یک یا دو بار تمیزترین جزئیات را به دستگاه بدهید ، که به چند مورد دیگر نیاز دارد. و قسمت بیرونی ماشین ظرفشویی خود را فراموش نکنید..

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

آنچه برای تمیز کردن ماشین لباسشویی نیاز دارید

تجهیزات / ابزارها

  • برس موی نرم
  • سیم انعطاف پذیر
  • مسواک قدیمی
  • اسفنجی
  • سرکه سفید مقطر
  • جوش شیرین
  • مایع ظرفشویی
  • روغن زیتون یا روغن کودک (برای فولاد ضد زنگ)
  • محصول تمیز کردن فولاد ضد زنگ (برای فولاد ضد زنگ)
  • پارچه میکروفیبر

پیروی از این روش ساده به صورت ماهانه باعث می شود ماشین ظرفشویی شما به طور موثری تمیز شود و ممکن است نیاز به تمیزکاری شدیدتر را از بین ببرد.

رک و صافی را تمیز کنید

رک پایین را بیرون آورده و صافی زهکشی را در قسمت داخلی قسمت ماشین ظرفشویی بررسی کنید. هرگونه مواد غذایی ، برچسب های کاغذی یا اشیا small کوچک را که ممکن است در سوراخ ها مسدود شود ، بردارید. با استفاده از یک برس موی نرم و آغشته به سرکه ، هر آنچه واقعاً گیر کرده است را از بین ببرید. رک پایین را تعویض کنید.

شستشوی تخلیه ماشین ظرفشویی

چرخه را با سرکه تمیزکنید

یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی را با یک فنجان سرکه سفید مقطر پر کنید و ظرف باز را روی قفسه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید. چرخه شستشوی منظم را انجام دهید. برای صرفه جویی در هزینه های انرژی می توانید از چرخه خشک کردن صرف نظر کنید.

چرخه ظرفشویی با سرکه را تمیز کنید

با جوش شیرین بشویید

وقتی چرخه اول به پایان رسید ، یک فنجان جوش شیرین در کف داخلی ماشین ظرفشویی بپاشید. یک چرخه شستشوی کوتاه و گرم آب را انجام دهید (از چرخه خشک شدن صرف نظر کنید) و سپس درب ماشین ظرفشویی را باز کنید تا فضای داخلی آن خشک شود. سرکه هرگونه تجمع چربی را از بین می برد و جوش شیرین بوهای ماندگار را از بین می برد.

هرگز سرکه و جوش شیرین را در همان چرخه تمیز کردن مخلوط نکنید. آنها شروع به کف شدن می کنند و شما برای پاکسازی کاملاً خراب خواهید شد.

کاملاً داخل آن را تمیز کنید

اگر روال تمیزکاری ماهانه را دنبال کرده باشید ، فقط یک یا دو بار در سال به تمیزکاری کامل نیاز دارید. اگر بعد از دوچرخه شروع به مشاهده مشکل در ظروف کثیف یا ظروف شیشه ای خال دار کردید ، انجام تمیزکاری دقیق بسیار مهم است. اگر در منطقه ای با آب بیش از حد سخت زندگی می کنید ، ممکن است بیشتر اوقات نیاز به تمیزکاری کامل داشته باشید.

بازوهای اسپری تمیز

با ماشین ظرفشویی خالی شروع کنید. در صورت امکان ، رک های بالا و پایین را جدا کنید تا به بازوهای اسپری آب دسترسی بیشتری داشته باشید. هر بازوی اسپری سوراخ های کوچکی دارد که آب را در ماشین ظرفشویی توزیع می کند و این سوراخ ها می توانند با مواد معدنی آب سخت یا حتی تکه های مواد غذایی مسدود شوند. اگر سوراخ ها مسدود شده باشد ، ممکن است آب به سطوح ظروف شما نرسد و آنها را آلوده نکند. نوک سیم را در هر سوراخ قرار دهید تا آوار از بین برود.

بازوهای ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

 

صافی را برداشته و تمیز کنید

صافی روی تخلیه در پایین ماشین ظرفشویی را بازرسی کنید. در صورت امکان صافی را بردارید – ممکن است از آنچه در زیر آن گیر کرده است شوکه شوید. هر عنصر به دام افتاده را بردارید. مسواک قدیمی را به مقداری سرکه آغشته کنید و به هر گوشه و گوشه ای یک اسکراب خوب بدهید.

نگهدارنده ظروف و مواد شوینده شوینده را بشویید

مسواک همچنین برای از بین بردن بقایای احتمالی در شبکه نگهدارنده ظروف و از بین بردن تجمع مواد در شوینده دندان بسیار مناسب است.

شستشوی تلگراف شوینده

مهر و موم های لاستیکی را تمیز کنید

یک اسفنج تمیز را به سرکه سفید آغشته کرده و مهر و موم های لاستیکی اطراف دهانه داخلی و لبه های درب را پاک کنید.

یک چرخه را با سرکه اجرا کنید

قفسه ها را تعویض کنید و دو فنجان سرکه سفید مقطر را در یک ظرف باز روی قفسه بالایی قرار دهید. برای تکمیل نظافت چرخه شستشوی آب گرم منظم را انجام دهید.

دویدن چرخه با سرکه

تمیز کردن خارج

نحوه تمیز کردن قسمت خارجی ماشین ظرفشویی به سبک و نحوه کار بستگی دارد. این کار باید حداقل یک بار در هفته انجام شود ، اگر بیشتر از این انجام نشود.

دکمه های کنترل را تمیز کنید

اگر در ماشین ظرفشویی دکمه ها یا صفحه هایی در جلو قرار دارد ، هر ماه برای تمیز کردن اطراف آنها وقت بگذارید. از مسواک قدیمی و شوینده مایع شستشوی دست برای از بین بردن تجمع احتمالی که باعث اختلال در عملکرد آنها می شود استفاده کنید. برای مدل هایی که در بالای درب کنترل تعبیه شده است ، در صورت لزوم آنها را پاک کنید.

برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی اینجا کلیک کنید

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

 

دیدگاهتان را بنویسید