مقالات آموزشی

مراقبت و نگهداری از کولر

مراقبت و نگهداری از کولر

تعمیر و نگهداری منظم برای کارکرد بهتر کولر آبی (تبخیری) و تعمیرات کمتر بسیار مهم است. مسئله اصلی در بیشتر سیستم ها تجمع مواد معدنی یا مقیاس است ، و اگر آب سخت دارید ، این ممکن است شدید باشد. هرچه رسوبات بیشتری روی لنت های کولر شما ایجاد شود ، عملکرد خنک کننده تبخیری شما بدتر است. یکی دیگر از نگرانی ها ، تازه نگه داشتن آب در کولر شماست تا از بوی “مگس” آن جلوگیری کنید. چندین محصول وجود دارد که می تواند به هر دو مسئله کمک کند.

تمیز کننده کولر D-Scale و تبخیری

تعمیرات کولر

هنگامی که یک کولر تبخیری باعث تجمع مواد معدنی یا مقیاس می شود ، ممکن است زمان استفاده از پاک کننده یا نوعی رسوب زدایی باشد. این به ماندگاری بالشتک های کولر کمک می کند. همچنین ، پد های تمیز می توانند به خنک شدن دمای هوا کمک کنند زیرا آب بیشتری می تواند به لنت ها جذب شده و متعاقباً تبخیر شود (این تبخیر آب است که به دستگاه امکان خنک سازی هوا را می دهد). مقیاس D یکی از مارک های پاک کننده است و بسیاری دیگر نیز وجود دارد.

برای استفاده از بیشتر محصولات تمیزکننده ، مقدار تمیزکننده اندازه گیری شده را مستقیماً در آب ظرف خنک کننده تبخیری می ریزید ، سپس کولر را در حالت پمپ حدود 20 دقیقه کار می کنید. مقیاس و مواد معدنی درون ظرف شسته می شوند. در آخر ، آب را تخلیه می کنید ، ظرف را بیرون می کشید و آن را با آب تمیز دوباره پر می کنید.

پمپ تصفیه

تعمیرات کولر

پمپ تصفیه به تمیز نگه داشتن آب موجود در کولر تبخیری شما در تمام طول تابستان کمک می کند. با پمپاژ درصدی از آب از ظرف ، آب در کولر را به طور خودکار تمیز می کند تا بتوان آن را با آب شیرین جایگزین کرد. اتصال پمپ های پاکسازی آسان است. آنها یک دوشاخه دو طرفه مخصوص دارند که به پریز برق پمپ موجود متصل می شود ، سپس پمپ کولر به پشت شاخه پمپ تصفیه وصل می شود. آبی که توسط پمپ تصفیه دور ریخته می شود می تواند برای آبیاری باغ ، گیاهان یا درختان مجاور استفاده شود تا هدر نرود.

فیلتر آب

نگهداری از کولر

فیلترهای آب درون خطی مواد معدنی را از آب سخت قبل از رسیدن به ظرف خنک کننده شما پاک می کنند. این از جمع شدن مقیاس در منبع جلوگیری می کند ، که بسیار آسان تر از از بین بردن رسوبات آب سخت روی لنت ها یا ظرف است. فیلترهای درون خطی را می توان در هر کجای خط آب قبل از کولر تبخیری نصب کرد. برای نصب ، شما به سادگی بخشی از خط مسی یا پلی اتیلن 1/4 اینچی خود را بریده و سپس با استفاده از اتصالات فشرده سازی در هر انتهای فیلتر ، در فیلتر متصل شوید. در فصل خنک کننده باید هر چند ماه یکبار فیلترهای آب تعویض شوند.

میله آند روی

از خوردگی جلوگیری کرده و باعث می شود تا بوی خاک رس در کولر خود با میله آند روی جمع نشود. یک میله آند خنک کننده باتلاق درست مانند یک میله آند در یک مخزن بخاری آب گرم کار می کند. با جذب مواد معدنی خورنده در آب ، میله “قربانی” به جای ظرف خنک کننده فلزی خورده می شود. میله های آند همچنین به جلوگیری از رشد باکتری ها ، جلبک ها و کپک ها کمک می کند که باعث ایجاد بوی کپک یا ماهی در کولرها می شوند.

قرص

قرص های رها کردن گزینه دیگری برای جلوگیری از تجمع مواد معدنی و مقیاس است. اینها قرص هایی هستند که با زمان آزاد می شوند و شما به سادگی در ظرف خنک کننده می ریزید. قرص ها با همان هدف تمیز کننده یا خنک کننده کولر مایع کار می کنند ، اما با وجود قرص ، آنها را به سادگی در کولر می گذارید. آنها حاوی مقادیر شیمیایی از قبل اندازه گیری شده هستند و نیازی به اندازه گیری ندارند. اگر بالشتک های خنک کننده تبخیری شما از قبل تمیز هستند (و نیازی به شستشوی مقیاس زدایی با مواد تمیز کننده مایع ندارید) ، ممکن است قرص ها را با یک پمپ تصفیه ترکیب کنید تا کیفیت بهتر آب را با تجمع کم یا زیاد حفظ کنید.

برای شرکت در دوره های آموزش تعمیرات کولر اینجا کلیک کنید

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید