مقالات آموزشی

آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

هنگامی که ماشین ظرفشویی خود را خریداری کردید احتمالاً از داشتن ظروف براق و تمیز هیجان زده شده اید. اما این هیجان برای همیشه دوام نیاورد و در برهه ای از زمان دیگر ماشین مانند قبل عمل نکرد.

متوجه شدید که ظروف با اندکی باقیمانده بیرون می آیند یا بدتر از آن ، آنها با مواد غذایی باقیمانده که در طول چرخه خشک پخته شده اند ، پوشانده شده اند. چه این اتفاق آهسته رخ دهد و چه یک شبه ، ماشین ظرفشویی شما اکنون شما را با ظروف کثیف یا ابری رها می کند.

چرا ماشین ظرفشویی شما به خوبی کار نمی کند؟

این در واقع طبیعی تر از چیزی است که شما فکر می کنید. ماشین های ظرفشویی روز به روز بسیار سخت کار می کنند. ماشین ظرفشویی شما ممکن است از اوج خود گذشته و نیاز به تعویض داشته باشد. یا ممکن است نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد.

اگر به آموزش تعمیرات لوازم خانگی علاقه مند هستید با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را به صورت رایگان رهنمایی کنند

اما ، در برخی موارد ، مشکل می تواند به سادگی با تعویض مواد شوینده ماشین ظرفشویی یا با تمیز کردن ظروف کمتر قبل از اجرای چرخه حل شود.

در موارد دیگر ، باید کمی بیشتر به کارهای داخلی ماشین ظرفشویی خود بپردازید. با استفاده از ابزارهای اساسی و چند ماده ، خودتان می توانید این مشکل را برطرف کنید – ضمن اینکه دستگاه را در جای خود بگذارید.

از شوینده مناسب ماشین ظرفشویی استفاده کنید

همراه با عملکرد مکانیکی ماشین ظرفشویی ، مواد شوینده ماشین ظرفشویی شما نیز به همان اندازه در حذف موفقیت آمیز غذا و تمیز کردن ظروف مهم است.

برای مواد شوینده توصیه شده با راهنمای دستورالعمل دستگاه خود مشورت کنید. اگر آب سخت دارید ، به دنبال مواد شوینده با نرم کننده های آب اضافه شده باشید. یا می توانید یک افزودنی جداگانه خریداری کنید که توانایی تمیز کردن دستگاه شما را افزایش می دهد و باعث کاهش فیلم می شود.

ته مانده غذا را از ظرف ها جدا کنید

به جای اینکه ظرف ها را با ته مانده غذا در ماشین  لباسشویی قرار دهید ابتدا آنها پاک کنید

 اما گذاشتن غذای بیشتر در بشقاب ها در واقع به عملکرد بد ماشین ظرفشویی شما می انجامد

اگر عادت دارید قبل از شستن ظرف های خود ، بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند در این مورد تجدید نظر کنید. شما همیشه باید ذرات بزرگ را خالی کنید اما ظرف ها را با آب بشویید.

آنزیم های شوینده برای اتصال به ذرات جامد مواد غذایی نیاز دارند. با فعال شدن آب ، آنزیم ها به سرعت پروتئین های غذایی را به ذرات کوچکتر و کوچکتر تجزیه می کنند ، تا زمانی که ذرات از ظروف خارج شده و شسته شوند.

Spray Arms را پاک کنید

دستگاه شما دارای بازوهای اسپری بالا و پایین است که آب را به ظروف شما می رساند. در صورت مسدود شدن آن بازوهای اسپری ، حتی به طور جزئی ، توانایی آنها در رساندن آب بسیار مختل می شود. بنابراین ، باید بازوهای اسپری را برداشته ، پاک کرده و دوباره در جای خود قرار دهید.

بعد از خاموش کردن ، منبع تغذیه ماشین ظرفشویی در صفحه سرویس را خاموش کنید.

قفسه زیرین ماشین ظرفشویی را برداشته و کنار بگذارید.

بازوهای سمپاشی همه دستگاه ها روش های مختلفی برای حذف دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر با دفترچه راهنمای خود مشورت کنید.

بعد از آزاد شدن بازوهای اسپری ، یک قطعه سیم نازک و انعطاف پذیر (نه آویز کت!) را در سوراخ های بازوهای اسپری قرار دهید تا رسوبات معدنی یا بقایای آن پاک شود.

اگر می خواهید بازوهای اسپری را بیشتر تمیز کنید ، آنها را حدود دو ساعت در سرکه سفید خیس کنید.

بازوهای اسپری را عوض کنید ، منبع تغذیه را روشن کرده و دستگاه را آزمایش کنید.

فیلترها را پاک کنید

یکی از مزایای از بین بردن بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی این است که اجازه دسترسی به فیلترهای ماشین ظرفشویی را می دهد. فیلترها از چرخش مجدد مواد غذایی جدا شده روی ظروف جلوگیری می کنند. آنها همچنین از ارسال مواد غذایی بزرگ و بقایای غیر غذایی به پایین فاضلاب شما جلوگیری می کنند.

بیشتر تولید کنندگان ماشین ظرفشویی توصیه می کنند حداقل سالی یکبار فیلترها را تمیز کنید. اگر قبل از بارگیری مواد غذایی را نمی تراشید و بیش از 10 بار در هفته دارید ، ممکن است لازم باشد فیلترها را یک بار در هفته تمیز کنید.

سیستم های فیلتراسیون با هر ماشین ظرفشویی متفاوت است. به طور کلی ، برای مواد بزرگ یک فیلتر درشت و برای ذرات کوچک مواد غذایی یک فیلتر مشبک وجود دارد. فیلترها را زیر آب گرم قرار دهید. با نگه داشتن وارونه فیلترها شروع کنید ، تا آب بتواند ذرات را از بالای فیلتر جدا کند. سپس با یک برس نرم یا اسفنج به آرامی مسواک بزنید تا تمیز شود. سپس ، آن را در ماشین ظرفشویی جایگزین کنید.

دمای آب را بررسی و تنظیم کنید

آب ظروف را تمیز می کند ، اما آب گرم آنها را حتی بهتر تمیز می کند. به همین دلیل چرخه شستشوی آب گرم برای تمیز کردن موثر ظروف بسیار مهم است.

آبی که به ماشین ظرفشویی شما وارد می شود ، از آنجا که از آبگرمکن خانه شما گرم شده است ، از قبل گرم است. سپس ماشین ظرفشویی آب را 30 درجه فارنهایت دیگر گرم می کند.

برای اطمینان از رسیدن حداقل 120 درجه فارنهایت آب به ماشین ظرفشویی ، از دماسنج آب نبات شیشه ای برای بررسی دمای آب گرم خارج شده از شیر آشپزخانه استفاده کنید. یک لیوان را پر کنید و سپس دماسنج را در لیوان قرار دهید تا زمانی که شاخص به اوج خود برسد. در اینجا نکات بیشتری برای تنظیم درجه حرارت آب آورده شده است:

اگر دمای زیر 120 درجه فارنهایت است ، دما را روی بخاری آب بالا ببرید.

برای شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی میتوانید اینجا کلیک کنید

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

 

دیدگاهتان را بنویسید