مقالات آموزشی

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی بد بو

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی بد بو

تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از واجبات دنیای امروزه شده و کاربردی فراوان در کمک به خانمها دارد بنابراین ، هنگامی که ماشین ظرفشویی خود را پس از اجرای چرخه شستشو باز می کنید ، نباید بو باشد. اما اگر ظروف تمیز به نظر برسند اما هنوز بوی نامطبوعی از ماشین ظرفشویی وجود دارد چه باید کرد؟ این نشانه ای است که شما باید ماشین ظرفشویی بدبو خود را تمیز کنید.

وقتی ظرف ها را در مقدار زیادی آب گرم و صابون شستشو می دهید ، طبیعاتا باقیمانده غذاهای چسبیده به ظرف در سینک جمع شده و به کف آن میچسبند. همین اتفاق می تواند در ماشین ظرفشویی هم بیفتد. حتی اگر ماده شوینده ماشین ظرفشویی از قدرت بیشتری برخوردار است و اسپری آب از شدت بیشتری برخوردار است ، باقی مانده می تواند روی دیواره های داخلی ، فیلترها و خطوط تخلیه ماشین ظرفشویی جمع شده و بو ایجاد کند. متأسفانه ، تجمع می تواند آنقدر غلیظ شود که برخی از مانده ها می توانند دوباره روی ظروف قرار بگیرند.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی کار دشواری نیست و احتمالاً بیشتر تمیزکننده های مورد نیاز را در خانه خود دارید. فقط یک تمیز کردن سریع ماهیانه به شما کمک می کند تا بوی آن تازه بماند و در بهترین حالت کار کند.

آنچه برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی بد بو نیاز دارید:

  • جوش شیرین
  • سرکه سفید مقطر
  • برس شستشوی نرم و نرم
  • مسواک قدیمی
  • سیم انعطاف پذیر (گیره کاغذ)
  • اسفنجی

صافی زهکشی و بازوهای اسپری را تمیز کنید

محتمل ترین عامل بوی بد ، ذرات غذایی است که در صافی زهکشی یا فیلتر واقع در پایین ماشین ظرفشویی به دام افتاده است. برای یافتن صافی به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید یا به سایت سازنده دسترسی آنلاین پیدا کنید. بعد از اینکه قفسه ظرف پایین را جدا کردید ، بیشتر آنها برای تمیز کردن برداشته می شوند.

یک مسواک کوچک مایل به نایلون یا مسواک قدیمی را به سرکه سفید مقطر آغشته کرده و هر قسمت از مواد غذایی و تکه های کوچک برچسب های کاغذی که ممکن است به فیلتر بچسبند را از بین ببرید. اگر می توانید آن را به طور کامل بردارید ، آن را به خوبی زیر آب گرم گرم بشویید و فیلتر را دوباره نصب کنید.

قفسه ظرف بالایی را برداشته و بازوهای اسپری بالا و پایین را در ماشین ظرفشویی به دقت از نظر مسدود شدن بررسی کنید. این می تواند ذرات غذا یا تجمع مواد معدنی از آب باشد. از یک سیم انعطاف پذیر استفاده کنید (گیره کاغذ صاف شده به خوبی کار می کند) ، به آرامی هرگونه انسداد را برطرف کنید. قفسه های ظرف را جایگزین کنید.

چرخه تمیز کردن را انجام دهید

در حالی که ماشین ظرفشویی خالی از ظرف های کثیف است ، یک کاسه کوچک را با یک فنجان سرکه سفید مقطر پر کنید و آن را روی ظرف بالا قرار دهید. (اگر تاکنون ماشین ظرفشویی خود را تمیز نکرده اید ، از دو فنجان سرکه استفاده کنید تا تجمع زیاد سنگین را کاهش دهید). یک چرخه شستشوی منظم داشته باشید اما از چرخه خشک شدن صرف نظر کنید. مواد شوینده ظرفشویی اضافه نکنید. سرکه سفید مقطر به شما کمک می کند تا باقیمانده چربی داخلی ماشین ظرفشویی را از بین ببرد و رسوبات معدنی کوچکی را که از آب سخت ایجاد می شود ، از بین ببرد.

نکته:

اگر سرکه سفید مقطر ندارید ، می توانید از سرکه سیب ، آب لیمو تازه بطری یا صافی یا پودر اسید سیتریک برای تمیز کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی استفاده کنید. در صورت استفاده از پودر اسید سیتریک ، قبل از اجرای چرخه شستشو ، یک چهارم فنجان پودر را در کف ماشین ظرفشویی بپاشید.

چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی را اجرا کنید

پس از اتمام چرخه شستشو ، درب را باز کرده و یک فنجان جوش شیرین خشک روی کف ماشین ظرفشویی بپاشید. چرخه شستشوی آب گرم را اجرا کنید (بدون چرخه خشک کردن). وقتی چرخه به پایان رسید ، در را باز کنید تا بتوانید در حالی که فضای داخلی مرطوب است ، مراحل تمیزکاری را انجام دهید.

هشدار :

در حالی که جوش شیرین و سرکه سفید مقطر هر دو مواد سازگار با محیط زیست و غیر سمی هستند ، اما در صورت ترکیب واکنش کاملاً واکنشی ایجاد می کنند – تصور کنید که یک آتشفشان پروژه علمی در حال کف و فوران است. بنابراین ، سعی نکنید در زمان تمیز کردن ماشین ظرفشویی صرفه جویی کنید و آنها را ترکیب کنید.

تلگراف شوینده و نگهدارنده ظروف را از نظر وجود ذرات به دام افتاده بررسی کنید و در صورت لزوم با یک برس کوچک آغشته به سرکه سفید مقطر ، آنها را سریع تمیز کنید. مهر و موم درب را با اسفنج آغشته به سرکه پاک کنید.

درب ماشین ظرفشویی را حدود یک ساعت باز بگذارید و اجازه دهید فضای داخلی آن در هوا خشک شود و سپس ماشین ظرفشویی آماده استفاده است.

نمای خارجی ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید

در حالی که یک فضای بیرونی کثیف به ندرت بو ایجاد می کند ، ناخوشایند است و باکتری ها می توانند در صفحه کنترل رشد کنند. یک برس کوچک را به سرکه مقطر آغشته کرده و دور صفحه ها و دکمه ها بزنید. باقی مانده را با اسفنج پاک کنید. صفحه پنل جلویی را با یک تمیز کننده مناسب ضد زنگ یا لوازم خانگی تمیز کنید تا قطره قطره و اثر انگشت پاک شود.

نکاتی برای کمک به تازه نگه داشتن بوی ماشین ظرفشویی

  • همیشه قبل از قرار دادن غذای اضافی در ماشین ظرفشویی ، غذای اضافی آن را از روی مواد بریزید.
  • ماشین ظرفشویی خود را ماهانه تمیز کنید تا از بو جلوگیری کند.

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید