مقالات آموزشی

با انجام دادن این مراحل جلوی خرابی های احتمالی لپ تاپ خود را بگیرید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

فرقی نمیکند که شما در چه شرایطی باشید در پرواز باشید یا بر روی زمین و فرقی نمی‌کند که لپ‌ تاپ شما در چه ارتفاعی باشد.این که شما لپ تاپ خود را حمل می کنید و از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می دهید همین هم امر در صورت عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند لپ تاپ شما را دچار آسیب هایی کند.در این مقاله قصد داریم اطلاعات مهمی در رابطه با سلامت لپ تاپ شما در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با انجام دادن این روش ها از خرابی های احتمالی لپ تاپ خود جلوگیری کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

اجازه ندهید لپ تاپتان بیش از حد گرم شود


برای منظور بر روی سیستم های خانگی و لپ‌ تاپ‌ ها دریچه هایی تعبیه شده است که منجر به خنک شدن لپ تاپ و سیستم های رومیزی می‌شود شما می بایست به طور مرتب این دریچه ها را از هر نوع گرد و خاکی را تمیز کنید و فیلترهای مخصوص را استفاده کنید تا از گرم شدن زود هنگام سیستم جلوگیری شود و البته بایوس سیستم را هم بروزرسانی کنید.
توجه داشته باشید که گرم شدن بیش از حد سیستم می تواند منجر به کند شدن سیستم شود و البته راندمان کاری سیستم را پایین آورده و در نتیجه منجر به از کار افتادن کامپیوتر شود.
پس از گرم شدن سیستم می تواند منجر به خرابی های احتمالی زیادی شود.

 

برای جلو گیری از خرابی های احتمالی لپ تاپ از کند شدن هارد دیسک جلوگیری کنید

در صورتی که پس از مدتی که اطلاعات سیستم خود استفاده می کنید و اطلاعات روی آن را نظام بندی و سازماندهی نکنید می‌تواند منجر به کند شدن عملکرد هارد دیسک و در نتیجه کند شدن عملکرد کامپیوتر شود و مرور زمان منجر به از کار افتادن هارد دیسک شود.بهترین کاری که شما می توانید برای این زمینه انجام دهید این است که از ابزارهای دیفرگ برای سازماندهی هارد دیسک خود استفاده کنید.


نرم افزارهای کاربردی زیادی در رابطه با دیفرگ معرفی شده اند و شما می توانید بهترین آنها که برای نوع فعالیت شما مناسب است را انتخاب کنید و به کار بگیرید.عملکرد نرم افزارهای دیفرگ در حالت کلی همانند یکدیگر هستند و باید با بررسی مناسب نرم افزار مناسب را پیدا کنید.البته باید بگویم خود سیستم عامل ویندوز و سایر سیستم عامل ها این سازماندهی یا دیفرگ را به طور پیش فرض بر روی سیستم عامل خود دارند.
ولی سعی کنید که از نرم افزارهای جانبی که عملکرد بهتری دارند استفاده کنید .

 

تست عملکرد باتری و نگهداری شارژ در خرابی های احتمالی لپ تاپ


توجه داشته باشد که باتری های لیتیومی پس از گذشت چند سال این باتری‌ها دچار خرابی می‌شوند و دیگر شارژ نگه نمی دارند.
به همین منظور برای اینکه سلامت باتری را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنید می‌بایست عملکرد باتری را مورد بررسی قرار دهید و پس از اینکه باتری شما دچار خرابی کامل شد و دیگر شارژ نگه نداشت می‌بایست آن را تعویض کنید.

 

نکته مهم

باتری به عملکرد لپ‌تاپ آسیب نمی‌زند و در صورتی که خراب نشود نمی تواند منجر به خرابی لپ‌تاپ شود.
اما باتری میتواند لپ تاپ را در زمانی که برق مستقیم دسترسی ندارد راه اندازی کند و می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند و باید بگویم در چنین شرایطی این باتری است که به شما کمک می کند تا بتوانید استفاده بهینه از لپ‌ تاپ داشته باشید. پس عملکرد باتری لپ تاپ شما می تواند بسیار مهم باشد.

 

ارتقا حافظه یا رم سیستم

اگر شما از نرم افزارهای گرافیکی خیلی سنگین مانند فتوشاپ ، 3DMAX ، یا نرم افزار های ویدیویی سنگین یا نرم افزارهای برنامه نویسی استفاده می کنید که فشار که زیادی را بر روی لپ تاپ وارد میکنند.این امر میتواند منجر به کند شدن سیستم شما شود . برای حل این مشکل شما می بایست رم خود را ارتقا دهید و از حافظه های با کیفیت تر استفاده کنید.
توجه داشته باشید که همیشه نیاز به ارتقای رم نیست و شما با نرم افزارهای جانبی نیز می توانید فشار وارد شده نرم افزارهای گرافیکی و انواع نرم افزارهای سنگین بر روی سیستم را بگیرید و با یک جستجوی ساده میتوانید این نرم افزار های کاربردی را پیدا کنید. البته در وب سایت ما نیز این نرم افزار ها معرفی شده اند و با مراجعه به قسمت وبلاگ وب سایت می توانید تمامی این نرم‌افزارها را مشاهده و استفاده کنید.

 

آموزش تعمیرات لپ تاپ

خرابی های احتمالی لپ تاپ و خرابی های صفحه کلید

 


شایع ترین خرابی هایی که در لپ تاپ مشاهده می‌شود در رابطه با صفحه کلید می باشد که کلیدهای آن جدا یا مفقود میشوند .
خوشبختانه سازندگان لپ تاپ ها به گونه ساختند که می‌توان کلیدهای آن را جدا کرد و یک کلید جدید برای آن در نظر گرفت .
در صورتی که هر کدام از کلیدهای صفحه کلید شما مفقود شد یا دچار آسیب شد،
شما می تواند به راحتی یک دکمه جدید برای آن در نظر بگیرید و این مشکل را برطرف کنید .
نکته مهمی که در رابطه با این موضوع باید مد نظر داشته باشید این است که کلید مورد نظر برای صفحه کلید شما می بایست دارای استانداردهای آن صفحه کلید باشد .
به عنوان مثال :
صفحه کلیدهایی که ابعاد بزرگتری دارند باید دارای کلید هایی باشند که دارای استاندارد ان صفحه کلید باشد.

 

عدم اتصال به شبکه های بیسیم

از دیگر مواردی که در امر خرابی های سیستم شایع است عدم اتصال به وای فای است که شما میتوانید با مراجعه با لینک زیر این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در رابطه با خرابی های احتمالی لپ تاپ همچنان ما را در وبسایت مجتمع فنی تهران دنبال کنید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

جهت اطلاع از سایر آموزش های فنی و حرفه ای از لینک های مربوطه اقدام نمایید.

✔️ – آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی
✔️ – آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
✔️ – آموزش تعمیرات موبایل
✔️ – آموزش تعمیرات لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید