آموزش تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. آموزش تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی

   آموزش تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی

آموزش تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی :دندانپزشکی با لیزر گزینه ای راحت و کارآمد را برای اعمال خاص شامل بافت های سخت یا نرم ارائه می دهد،لیزرهای پیشرو در صنعت طیف وسیعی از قیمت ها را برای درمان های بافت نرم و سخت – از پر کردن آماده سازی ، تغییر مجدد لثه و طولانی شدن تاج تا برداشتن ضایعات ، انجام عمل جراحی مجدد و سفید شدن دندان ها – برای پاسخگویی به نیازهای دندانپزشکان عمومی ، پریودنتیست ها ارائه می دهد. ، و اندودنتیست. با کاهش یا حتی از بین بردن خونریزی ، درد و بیهوشی ، لیزر سرعت عمل را افزایش می دهد و راحتی بیمار را در دندانپزشکی افزایش می دهد.

 

مدت دوره مدت زمان زمان ثبت نام  هزینه(تومان)
سه روز از ساعت۱۰ صبح الی۵ بعداظهر هر روز ۲۵۰۰۰۰۰

 

سرفصلهای آموزش تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی:

 • اصول و علوم پایه لیزر
 • انواع لیزر وخصوصیات آنها
 • رادیوگرافی
 • اسکیلر
 • یونیت
 • لایت کیور
 • توربین
 • آنگل
 • ایرموتور
 • ساکشن
 • کمپرسور
 •  آمالگاماتور

 

آموزش تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی

برای ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان به صفحه اصلی بروید و از طریق راههای ارتباطی با ما تماس بگیرید.

 

تجهیزات دندانپزشکی

هدف اصلی ما در آکادمی آموزشی تهران این است که تمام تجهیزات دندانپزشکی لازم را به شما معرفی کنیم تا بتوانید تمام نیازهای کلینیک روزانه خود را برآورده کنید. در این مقاله ، ما انواع ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در کلینیک دندانپزشکی را بررسی خواهیم کرد.

ابزارهای اساسی مورد نیاز در یک کلینیک دندانپزشکی :

آینه معاینه دندان:

تعمیرات تجهیزات و لیزرهای دندانپزشکی

آینه یک ابزار ضروری دندانپزشکی است که به دندانپزشکان اجازه می دهد حفره دهان بیمار را پیدا کنند ، هم برای مشاهده مستقیم و هم برای دیدن تکنیک های بینایی غیرمستقیم و هم به عنوان جدا کننده دهان. اندازه کم و سازگاری آن ، آن را به ابزاری اساسی اما کاملاً کاربردی برای دید کامل کار تبدیل کرده است.

پروب: 

پروب ابزاری است که با نوک بلند و نازک به پایان می رسد و در دو نوع مختلف یافت می شود:

کاوشگر اسکن:

این ابزاری کلاسیک اما به همان اندازه کاربردی است که برای تعیین سطح پلاک باکتریایی ، پوسیدگی و غیره در دندانپزشکی ها استفاده می شود.

پنس:

پنس دندان یکی دیگر از ابزارهای اساسی است که در دندانپزشکی برای بسیاری از کارها استفاده می شود. از آنها برای جداسازی بافت ها ، نگه داشتن آنها در کنار هم ، بخیه زدن آنها و انتقال اشیا small کوچک به حفره دهان یا خارج از آن استفاده می شود. بسته به وظیفه ای که باید انجام شود ، انواع مختلفی از پنس وجود دارد: جراحی ، بند بند ، هموستاتیک و غیره …

انبردست دندانپزشکی:

انبردست ابزاری است که در دندانپزشکی برای بسیاری از روشهای درمانی به خصوص در ارتودنسی و آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد ، به عنوان مثال ، برای قطع سیم و رولپلاک ، یا خم شدن قلاب و غیره. انواع مختلفی از انبر وجود دارد که به عملکرد خاص بستگی دارد اجرا شود همچنین ممکن است از آنها برای برش موادی مانند گچ استفاده شود و انواع مختلفی از نکات را به همراه داشته باشد. جهانی جهانی

ابزارهای دوار و تجهیزات دندانپزشکی در مقیاس کوچک

ابزارهای چرخشی:

آن دسته از ابزارهای دندانپزشکی را تشکیل می دهند که حرکت چرخش را با سرعت های مختلف امکان می دهند تا یک سوراخ دندانی را که در انتهای آن قرار گرفته است ، حرکت دهند. آنها برای این نوع کارها باید به شیلنگ سایر تجهیزات دندانپزشکی متصل شوند که بسته به نوع اتصال آنها اتصالات مختلفی وجود دارد.

توربین:

توربین دندانی ابزاری دوار است که با فشرده سازی هوا مستقیماً از طریق شلنگ واحد دندانپزشکی از طریق کوپلینگ هدایت می شود. از بین تجهیزات چرخشی بیشترین سرعت اما کمترین گشتاور را دارد. برای کارهایی که به مقاومت بیشتری در برابر درمان نیاز دارند ، به عنوان مثال ، برای از بین بردن بافت های سخت دندان مانند مینا یا مواد پروتز توصیه می شود. در این مقاله ، ما جزئیات بیشتری در مورد توربین های دندانی به شما خواهیم گفت.

ریز موتور:

از ریز موتورها برای درمان بافت های دندانی نیمه خرد استفاده می شود. این ابزار با سیستم اتصال متغیر به شیلنگ تجهیزات دندانپزشکی متصل می شود. سرعت و گشتاور مختلف کار نیز متغیر است ، در همین حال انواع مختلفی از ابزارها را می توان روی موتور کوچک قرار داد: هندپیس های مستقیم و ضد زاویه. در این پست ، ما تمام اطلاعاتی را که باید درباره میکرو موتور بدانید به اشتراک گذاشته ایم.

هندپیس های مستقیم :

این ابزارهای چرخشی کمترین سرعت (بین ۲۰،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ rpm )هستند و معمولاً در داخل دهان استفاده نمی شوند. آنها برای تصفیه پروتز استفاده می شوند و همیشه به یک میکرو موتور متصل می شوند. بعلاوه ، این ابزارها ممکن است نور را حمل کنند یا نکنند. در این پست ما نکات بسیار مفیدی در مورد هندپیس های مستقیم به شما می دهیم.

هندپیس های ضد زاویه:

برای کار در داخل دهان به منظور از بین بردن مواد پوسیدگی ، آماده سازی حفره ها یا تاج ها ، از بین بردن مواد پر کننده و همچنین برای پایان دادن و صیقل دادن سطوح دندان و ترمیم در دندانپزشکی استفاده می شود. آنها ابزار کم سرعت و گشتاور بالا هستند.

قبل از اینکه به سراغ انواع تجهیزات دندانپزشکی بعدی برویم ، بیایید انواع اتصال دهنده های دندانپزشکی مورد نیاز را با توجه به نوع اتصال فراموش نکنیم.

لامپ های دندانپزشکی Light Curing:

این لامپ ها برای روش های پخت نور روی مواد دندانپزشکی ، به ویژه چسب ها و کامپوزیت ها استفاده می شوند. آنها دارای یک نور ماورا بنفش هستند که بر روی مواد نور دهنده عمل می کند و باعث می شود در مدت زمان کوتاهی پلیمری شده و سفت شوند. یک نمونه خوب از این ابزارها چراغ پخت Coltene SPEC3 Spec 3 است:

لامپارا فوتوکورادو دندانپزشکی :

Apex Locators دستگاه های ریشه ای هستند که برای تعیین محل کار کانال ریشه تحت درمان ، امپدانس ، فرکانس و مقاومت مواد اطراف را اندازه گیری می کنند. برای این منظور ، ما به شما WOODPEX III PRO LCD Apex Locator را پیشنهاد می دهیم که ارزش بسیار خوبی برای پول شما دارد.

تجهیزات و ماشین آلات بزرگ در دندانپزشکی:

اتوکلاو:

برای انجام استریلیزاسیون با بخار در دمای بیش از ۱۰۰ درجه سانتیگراد ، اتوکلاو (نوعاً کلاس B) نیز بیش از حد لازم خواهد بود.

اشعه ایکس:

برای تشخیص و درمان های دندانی انجام آزمایشات رادیوگرافی در دندانپزشکی بسیار رایج است.

مبلمان کلینیک دندانپزشکی:

لامپ های کابینتی:

لامپ های کابینتی ابزاری اساسی در کلینیک های دندانپزشکی هستند و برای کار با دقت و راحت ترین شکل ممکن ضروری هستند. آنها از یک بازو و سر مفصل ساخته شده اند ، که با یک سطح مقعر طراحی شده است که نور هالوژن یا LED را در دمای کلوین تا حد ممکن طبیعی منعکس می کند. این به هر دو متخصص کمک می کند تا رنگ های واقع بینانه را در طول درمان شناسایی کنند در حالی که راحتی کامل را برای بیمار فراهم می کنند. در آخر اینکه ، این لامپ ها می توانند به صورت زمینی یا دیواری نصب شوند.

صندلی دندان:

خرید یک صندلی پزشکی می تواند یک تصمیم بسیار مهم باشد ، زیرا دندانپزشک باید به خود اجازه کار در بیشترین راحتی را بدهد. به همین دلیل است که ارگونومی ضروری است ، همراه با یک پشتیبانی از سه پایه خوب برای جلوگیری از مشکلات طولانی مدت. بسته به میزان راحتی که ممکن است به عنوان دندانپزشک بخواهید یا وظایفی که می خواهید انجام دهید ، انواع مختلفی ازصندلی وجود دارد: با یا بدون بازو ، مخصوص اتاق عمل و غیره ….

صندلی دندانپزشکی با واحد دندانپزشکی:

خرید صندلی دندانپزشکی برای یک کلینیک می تواند شامل صندلی باشد یا در واقع یک واحد دندانپزشکی را شامل می شود از جمله تجهیزات معمول هندپیس (میکروموتور ، هندپیس ضد زاویه ، توربین ، سونوگرافی و غیره) به همراه برخی دیگر عناصر اساسی مانند پانل های کنترل ، اتوکلاو ، دستگاه تقطیر آب ، پر کردن شیشه و غیره. همه اینها به مدل بستگی دارد.

همچنین بخوانید: آموزش تجهیزات پزشکی

و سرانجام ، تجهیزات دندانپزشکی که روزانه مصرف میشود را فراموش نکنیم ،این شامل موارد زیر است:

 • کامپوزیت های دندانپزشکی
 • دستکش لاتکس
 • دستمال بیب
 • پارگی دندان
 • ابزارهای ریشه
 • ارتودنسی
 • بخیه های دندان

همانطور که هنگام مرور وب سایت ما متوجه خواهید شد ، ما برگزار کننده دوره های آموزشی تجهیزات پزشکی و انواع تعمیرات هستیم  در اینجا به شما میگوییم اگر در زمینه پزشکی فعالیت میکنید و هر کدام از تجهیزات شما به مشکل خورد و یا دچار خرابی شد برای تعمیر آن میتوانید با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان به شما کمک کنیم
ما دارای ۲ شعبه فعال در میدان انقلاب و فلکه دوم صادقیه هستیم که باتوجا به کوتاه ترین مصافت میتوانید به ما آموزشگاه ما مراجعه کنید